CMK Görevi Alan Meslektaşlarımızın Dikkatine

CMK  GÖREVİ ALAN MESLEKTAŞLARIMIZIN DİKKATİNE ;

 

1. OCAS SİSTEMİ TARAFINDAN  0 850 250 6227 NUMARALI TELEFONDAN ARAMALAR YAPILMAKTA OLUP, TELEFONUNUZ İLE YAPACAĞINIZ  İŞLEMLER  İÇİN AYNI NUMARADAN GERİ ARAYABİLİRSİNİZ.

 

2. CEP TELEFONLARINIZA OCAS+ MOBİL  UYGULAMASINI İNDİREBİLİRSİNİZ.

 

3. CMK GÖREV SAATLERİ GÜNDÜZ 08:00- 20:00, GECE 20:00-08:00 ARASINDADIR. PUANLAMA PARA PUAN ŞEKLİNDE OLUP, GECE YAPILAN GÖREVLER   İLE      ÇEVRE   KARAKOLLARDA  YAPILAN GÖREVLER   GÜNDÜZ PUANININ   YARISI KADAR,    ÇEVRE KARAKOLLARDA GECE GÖREVİ İÇİN ¼  PUAN  UYGULANMAKTADIR. YİNE HAFTA SONU VE RESMİ TATİLLERDE DE GÖREV PUANI YARIM PUAN OLARAK UYGULANMAKTADIR.

 

4. 90 GÜN VE DAHA FAZLA GÖREV ALMAYANLAR MAZERET KABUL EDİLMEKSİZİN SİSTEMDEN ÇIKARTILACAK OLUP, TEKRAR GÖREV ALMAK İSTENİLDİĞİNDE BULUNDUKLARI BÖLGENİN ORTALAMA PUANI İLE SİSTEME DAHİL EDİLECEKLERDİR.

 

5. OCAS SİSTEMİ TARAFINDAN ARAMA YAPILMAKSIZIN GÖREV YAPILMASI HALİNDE,  BARO TARAFINDAN GÖREVLENDİRME YAPILMAYACAK VE ÜCRET ÖDENMEYECEKTİR.

 

6. CMK ÖDEMELERİ İÇİN BAROYA GÖNDERİLECEK EVRAKLAR;

 

  • MAKBUZ
  • GÖREVLENDİRME YAZISI
  • ZABIT  
  • YOL GİDER FORMU (Formlara Baro Web Sitesi CMK Bölümünden ulaşabilirsiniz)
  • BANKA BİLGİLERİNİZİ İÇERİR DİLEKÇE
  • KOLLUKTA YAPILAN GÖREVLER İÇİN SAVCILIK SORUŞTURMA NUMARALARINI ALINIZ, NUMARA ALMADAN ÖDEME YAPILMAMAKTADIR.
  • MUĞLA MERKEZ İLÇE VE BODRUM CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA DÜZENLENEN  MAKBUZLARIN ISLAK İMZALI OLMASI GEREKMEKTEDİR.
  • KOVUŞTURMA AŞAMASINDA YAPILAN GÖREVLER İÇİN İLK GÖREV YAPTIĞINIZ DURUŞMA TARİHİNDEKİ TARİFEDEN MAKBUZ DÜZENLEMENİZ GEREKMEKTEDİR.

 

 

7. TALİMAT VE DEĞİŞİK İŞ DOSYALARININ MAKBUZLARININ ESAS DOSYASININ BULUNDUĞU İL- İLÇE CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI ADINA DÜZENLENMESİ VE BİR DİLEKÇE İLE BANKA BİLGİLERİNİZİ  EKLEMENİZ GEREKMEKTEDİR.

 

8. BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİNDE YAPILAN DURUŞMALAR İÇİN AYRICA ÜCRET ÖDENMEKTEDİR. ( Tarifesi görev yaptığınız yılın Ağır Ceza Mahkemesi ücreti kadar olup, yol gideri de ödenmektedir. )