5 Nisan Avukatlar Günü Açıklaması

5.4.2020 09:08:33

Ulus olarak zor günlerden geçiyoruz. İsmini duyduğumuz ama bir çoğumuzun nasıl olduğunu dahi bilmediği bir “ SALGIN ” kavramıyla tanıştık.


Kendimizin, sevdiklerimizin yaşamından, geleceğinden endişelenir hale geldik.


Hayat, sağlıktan ötesinin ne denli önemsiz olduğunu bu kez yaşatarak öğretiyor bize…


İnsanların sağlıklı günlerinde daha özel ve kutlanası günleri olur ve isterler ki, bu özel ve kutlanası günlerinde tanıdıkları, sevdikleri, dayanıştıkları dost ve arkadaşlarıyla birlikte olsunlar ve özel günlerini hep birlikte, coşkuyla kutlayabilsinler.


Ve yine bu özel günlerinde sözleri, söyledikleri duyulsun, daha iyi bir yaşam için herkese katkı sunulsun isterler.


Biz Avukatlar için de 5 Nisan bu özel günlerden biridir. 5 Nisan Avukatlar günüdür.


Bu yıl bu özel günümüzü içinde bulunduğumuz koşullar nedeniyle “ Sağlıklı yarınlara ulaşmak için üzerimize düşeni yapmaya ” adamış bulunuyoruz.


Her şey daha iyi ve güzel olsun diye yapacağımız çok iş olduğunu, söylenecek çok sözümüzün olduğunu, bunları ilgilisine duyurmak zorunda olduğumuzu biliyoruz.


Biliyoruz ve fakat susuyoruz. Çünkü gün o gün değil. Çünkü gün “ Yaşat ” günü! Gün “ Hayatta kal! ” , “ Hayatta tut! ” günü…


Yaşat ki, daha iyi yaşayacağı günleri olsun günü ! Yaşat ki, uğruna mücadele vereceğin “ insanın  kutsal yaşam hakkı ” ve “ insan hakkı ” olsun günü…


Bunları söylerken karamsar da değiliz. İnsanlık tarihinde bilimin yenemediği hiçbir salgın olmamıştır. Bunu biliyor ve bu inançla yaşıyoruz.


Daha güzel, daha sağlıklı yarınlar için bu gün yapmamız gerekenleri tam yapma günü!


Sağlıklı ve hukuk dolu günler için lütfen;


Evde Kalın !


Sağlıklı Kalın !


Hoşçakalın !  


    
Avukat Cumhur Uzun         

Muğla Barosu Başkanı