BAROMUZDAN KÖY ÇOCUKLARINA HEDİYE KAMPANYASI

2.1.2019 08:50:35
  • Büyük Font
  • Küçük Font
  • Sayfayı Yazdır
BAROMUZDAN KÖY ÇOCUKLARINA HEDİYE KAMPANYASI

 

Baromuz Muğla’nın farklı köy okullarında eğitim gören 50 öğrenciyi yeni yıl hediyeleri vererek sevindirdi.

 

Muğla Barosu toplantı salonunda Muğla’nın farklı köy okullarından çocuklarla bir araya gelen Baro Başkanımız Avukat Cumhur Uzun ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz  çocuklarla tek tek yakından ilgilendiler, onlarla sohbet ettiler ve birlikte çizgi film izlediler.

 

Muğla Barosu'nda başlatılan kampanya kapsamında toplanan hediyeler baro başkanımız ve kampanyaya destek veren avukatlar tarafından çocuklara dağıtıldı.

 

Baro Başkanımız Av. Cumhur Uzun, çocuklarla olan konuşmasında şunları söyledi:


"Baro avukatların meslek örgütüdür. Avukatlar hukuk devletinde insanların haklarını mahkemelerde aramalarına yardımcı olurlar. Bir haksızlığa uğrayan olur ise avukatlar onlara yine mahkemelerde haksızlıklarının giderilmesi konusunda hukuken yardım ederler.

 

Sizin sınıfta kaleminiz kaybolduğunda öğretmeninize gidip benim kalemim  kayboldu onu bulabilir miyiz dediğiniz işe benziyor mu? Aslında size ait bir eşyanın yok olması nedeniyle onun bir yerlerden bulunması konusunda yardım talep etmiş olmuyor musunuz? İşte avukatlarda hak ihlaline uğramış insanların haklarını alma konusunda yardımcı oluyorlar."

 

Baro Başkanı Avukat Cumhur Uzun, konuşmasının ardından çocuklara görev yaparken giydikleri cübbeler hakkında bilgi verdi ve şunları kaydetti:

 

"Bizim mesleğimizi yaparken giydiğimiz elbisemiz bu. Bunu mahkemelerde duruşmalara çıktığımız da giyiyoruz. Bunu aslında ne giydiğimiz belli olmaksızın tek bir renk, tek bir üniforma içinde ayırım olmadan adalet dağıtılması için yapıyoruz.

 

Başkanımız, yardımları dağıtırken çocuklardan “Gelecekte çok başarılı olmak için çok çalışmaya bütün ödevlerini günü gününe yapmaya söz vermelerini” istedi. Çocuklardan söz alan başkanımız, daha sonra çocuklarla birlikte fotoğraf çektirdi.